evigyogyaszata.hu

Köpölyözés

Köpölyözés

A köpölyözés külső, fizikai gyógymód. Erősíti az immunrendszert. A vákuum szívóhatásával vérbőséget okoz az adott területen, javul az itt lévő bőr, izom, valamint a területhez tartozó belső szervek vérellátása, vérkeringése, anyagcseréje, valamint a helyileg fellépő vérbőség aktivizálja a szervezet egy vagy több meridiánját, s így fokozza a bioenergia áramlását.

Hatásai

1. A köpölyözés jót tesz a keringésnek
A vákuumos szívóerő élénkíti a szövetekben a keringést, azokon a régiókon, ahová felhelyezem őket. A felfrissülő keringés eredményeként a véráram gyorsulni fog, így az segíti az izommerevség csökkentését és a sejtregenerálódást egyaránt.

2. Hatékony méregtelenítő hatása van
A köpölyözés egyik kiemelkedő tulajdonsága, hogy a folyamat során a szövetek és szervek méregtelenítő funkcióba kezdenek. Ez a mai, mérgekkel és tartósítószerekkel erősen telített világban igencsak előnyös dolog. A köpöly ellazítja a testet, ami így hatékonyabban tudja feloldani a toxinokat. A felfrissülő vérkeringés pedig gyorsabban tudja szállítani a kiürülő méreganyagokat.

3. A köpölyözés segít leszámolni a szorongással
Mikor végighaladok a köpölyökkel a testeden, a bőrt ért ingereknek köszönhetően a paraszimpatikus idegrendszer beindul. Ez a rendszer segíti a szívritmus csökkentését, támogatja az emésztést. Ennek köszönhetően könnyebben kerül a test relaxált állapotba, ami az alvás minőségében jelenik meg.

4. Segít megszabadulni a hegektől és narancsbőrtől
Ahogy korábban beszéltünk róla, a felfrissült vérkeringés révén a test jelentős méregtelenítő fokozatba kapcsol. Ennek számos pozitív előnye van a testedre nézve. Elősegíti a nyirokrendszer regenerációját, segíti a felgyülemlő felesleges folyadékok eltávozását és jótékony hatást gyakorol a narancsbőrre, striára és hegekre. Rendszeres kezelést követően a sokkal szebb, feszesebb bőrt várhatsz el, mint előtte, ezért szépülni vágyóknak is javasolt.

5. Javíthat a visszér kezelésében
A visszér rengeteg ember életét megkeserítő panasz, amik leginkább a lábakon jelentkeznek. Megjelenésük a vénák nem megfelelő működéséről árulkodnak – a vénák gyengén küldik vissza a vért a szív felé, így vérbőség lép fel, aminek hatására az erek megcsavarodnak és kidudorodnak. Egy igen kellemetlen betegség. A köpöly erre is megoldással szolgálhat, hiszen a kúra segít, hogy a beteg területet friss, oxigénben dús vér érje. A viszér a köpölykezelés hatására visszahúzódik és méretben is csökkenés érhető el. A keringés javul, ezzel pedig a fájdalom enyhül. Kiemelkedően fontos, hogy kezelés előtt mindenképp javasolt háziorvossal egyeztetni, mivel súlyosabb esetekben már nem alkalmazható a kezelés.

6. Segíti a légutak egészségét
A köpölyözés akár a légzőszerveink egészségét is elősegítheti, így a megfázás, hörghurut, de akár az asztma is hatékonyan kezelhető vele. A szívóhatás fellazítja a tüdőben lerakódott szennyeződést, váladékot, így az könnyebben fel tud szakadozni, elősegítve a gyógyulást. Mindemellett a kezelt területre oxigénben gazdag, friss vért szállít. Légúti megbetegedések köpölyös kezelésére a harangokat célszerű a hát illetve a mellkasra is felhelyezni.

7. Javítja az emésztést
A köpöly remek és egyben természetes megoldást jelenthet emésztési zavarokkal küzdők számára. A vákuumhatás segíti, hogy az emésztőrendszerbe friss oxigéndús vér kerüljön, ezzel serkentve az emésztési folyamatok beindulását. Hatékonyan csökkenti a bélelzáródás okozta panaszokat is. Beindítja a perisztaltikus mozgást, és ezzel lendületbe hozza az emésztőrendszert. Ha egy gyomorrontás, vagy bélzáródás megkeseríti az életed, akkor ezek a kis harangok, alhasi tájékra felhelyezett kúrája csodákat művelhetnek a problémáddal.

Mire NEM alkalmazható a köpölyözés:

  • sűrű anyajeggyel borított bőrfelületen
  • ha látszik az előző köpöly helye
  • ájulás esetén
  • vérzékeny fennállása esetén
  • sérült testrészen
  • szív és nagy erek fölött
  • szívbetegség/szívelégtelenség fennállása estén
  • mellkas, női mell (kismama esetén)
  • beteg/sérült bőrfelszínen
  • ödéma megléte esetén
  • daganat (nem régebbi mint 5 év)
  • trombózisos lábon
  • betegség fennállásánál, magas láz esetén
  • fertőző betegeknél
  • terhes kismamáknál, has és deréktájon