evigyogyaszata.hu

Kineziológia

Hogyan működik a kineziológia?

Abból az alapelvből indul ki a technika, hogy ideális esetben egyensúlyban van a szervezet. Ha felborul az egyensúly, jönnek a betegségek, amelyeket legtöbbször valamilyen fajta stresszként definiálunk. A módszer izomtesztelés segítségével megpróbálja megtalálni a gyenge és erős izmokat a szervezetben. Az adott izom visszacsatolása által azonosíthatóak a pontok, ahol egyenetlen az energiaeloszlás. Itt kell a későbbiekben korrigálni a hiányosságokat. A módszer kifejlesztése során a szakemberek sokat merítettek a hagyományos kínai orvoslás elemeiből, a meridiánrendszer elvéből. .

A kineziológia hatásai

Összegezve az eddigieket, a kineziológia lényege azonosítani és feloldani azokat a stressz által okozott blokkokat, amelyek feszültséget, egyensúlytalanságot okoznak az ember életében. Egy roppant összetett folyamatról van szó, nem túlzás azt mondani, hogy a blokkolás sokszor sejtmemória szinten található.

Mikor forduljon kineziológushoz?

Bármilyen helyzetben, amikor úgy érzi, valami elakadás van az életében, ez a módszer hatékonyan működhet. Lehet szó testi betegségről, problémás viselkedésről, esetleg megoldhatalannak tűnő élethelyzetről. Konkrétabb példákat hozva beszélhetünk tanulási zavarokról, alvászavarról, párkapcsolati konfliktusokról, meddőségről, vagy bármilyen más stresszhelyzetről, amely mögött lelki ügy állhat.

„Az agyban, és csakis az agyban keletkezik örömünk, vígságunk, nevetésünk és bolondozásunk, éppúgy, mint bánatunk, szenvedésünk, gyászunk és könnyünk.” /Hippokratész/

Kineziológia

Eszköze az izomtesztelés: agyunk, így testünk is minden történésre emlékszik, s ezek az emlékek az izmokon keresztül lekérdezhetők, megmutatva ezzel, hol szükséges a blokkolt energiaáramlást oldani.   A kezelés célja a stresszoldás, – hogy a jelenbéli stresszek és azok múltbeli kapcsolódásai oldódjanak elősegítve az öngyógyító mechanizmusok működését. Ha nem akarsz, nem szükséges a kezelés alatt beszélni a lelki dolgokról

A kezelés időtartama átlagosan: 60 perc.

Módszereim

Tudományosan megalapozott módszer, melynek kidolgozója Dr. George Goodheart, aki megalkotta az un. alkalmazott kineziológiát, mely minden egyes mai irányzat eredője, alapja. Magyarországon 1997 óta a természetgyógyászathoz tartozó hivatalosan elismert szakma.

Segít megértenünk a lelkünket és testünket uraló feszültségeink, félelmeink, fájdalmaink okát, amit kineziológus segítségével a számunkra legoptimálisabb és legkíméletesebb módon hozhatunk felszínre. Mindeközben nem kell mást tennünk, csak hinnünk abban, hogy testünk sohasem hazudik, és ugyanúgy, ahogy egykor megbetegedtünk, a változás, gyógyulás lehetősége is bennünk rejlik.

Az alábbi kineziológiai ágakat, módszereket tanultam és alkalmazom a munkám során:

LEAP (Learning Enhancement Advanced Program / Tanulást segítő program):

Ezzel az új, egyedülálló módszerrel közvetlenül tudjuk „megcélozni” az idegsejteket, ellenőrizni a gátoltságukat és megszüntetni a feltárt blokkokat, ezáltal az alvó (standby) állapotban lévő idegsejteket „felébreszthetjük”, újra munkára foghatjuk. Speciális technikával integráljuk az egyes agyterületeket, ami lehetővé teszi a teljes aggyal történő tanulást, észlelést, gondolkodást, illetve problémamegoldást életünk minden területén.

Touch for Health /Gyógyító érintés:

Ez a módszer minden kineziológiai rendszer alapját képezi. Az izmokat tesztelve a meridiánokon keresztül képet kapunk a test energetikai állapotáról, s az eltéréseket korrigálva egyensúlyba hozzuk a szervezetet, így az élettani működéseket hatékonyabbá tehetjük, beindíthatjuk az öngyógyító mechanizmusokat

Brain Gym® /Agytorna módszere:

 Egyszerű mozgásokból és játékos gyakorlatokból álló módszer, melyet elsősorban a tanulás hatékonyságának növelésére, az agyféltekék összehangolására dolgoztak ki.

Wellness Kineziológia/Stress Release:

Ez a módszer lehetőséget kínál a stressz kezelésére, a stressz alól való felszabadulásunkra és a stresszhez való hozzáállásunk megváltoztatására. Egyszerű kineziológiai eszközöket alkalmazva biztosítja a hétköznapi ember jó közérzetét.